Home » Wideo » Wspólne czytanie „Trylogii” w sobotę na zamku

Muzeum Nadwiślańskie włącza się w tym roku w ogólnopolską akcję: „Narodowe Czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza” na zaproszenie Prezydenta RP Pana Bronisława Komorowskiego w otoczeniu Narodowego Dziedzictwa. 
Udział w akcji Narodowe Czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza stanowi wspaniałą okazję do kolejnego przeżycia przygód Sienkiewiczowskich bohaterów. Wspólna lektura to również doskonały moment, aby odczytać ten tekst na nowo, aby zadać mu współczesne pytania, zastanowić się nad tym, co mówi nam dziś o Polsce i Polakach.
Czytanie „Trylogii” będzie dodatkowo wzbogacone scenami z życia Henryka Sienkiewicza w wykonaniu słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy POK „Dom Chemika” w Puławach. Będzie to również dodatkowa atrakcja dla turystów, którzy tego dnia odwiedzą oddział Muzeum Zamek w Janowcu i będą mogli sami czytać „Trylogię”. Dzięki specjalnie na ten dzień przygotowanemu programowi artystycznemu zwiedzający dowiedzą się o ciekawych epizodach z życia wieszcza. Zapraszamy w sobotę 6 września o godz. 15:00 do oddziału Muzeum Zamek w Janowcu.

Żródło: mnkd.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.