Home » Prasa » Wójt ze spokojem czeka na wynik referendum, czyli „jestem wójtem już 3 kadencje”

Lokalna prasa z zaangażowaniem śledzi sytuację w naszej gminie, w tym oczywiście planowane we wrześniu referendum. Po zorganizowanych przez wójta dożynkach, na których pierwsze skrzypce grały mieszkanki Rudek (pytanie za 100 pkt – od kiedy Rudki należą do naszej gminy?), a na janowieckich stoiskach brylowała rodzina pana wójta (siostra, brak i szwagierka), nie mogło zabraknąć komentarzy prasowych. Poniższy artykuł, który ukazał się w „Moje Miasto Puławy” http://www.mmpulawy.pl/artykul/referendum-w-janowcu-kampania-ruszyla-na-dozynkach wspomina o naszej stronie internetowej (za co redakcji dziękujemy), przestawia też bardzo ciekawy punkt widzenia naszego wójta. Co jak co, ale na T. Koconia możemy zawsze liczyć jeśli chodzi o pkt. 8 naszych zarzutów (patrz całość: http://referendumwjanowcu.pl/o-nas/), czyli „ Tworzenie złego wizerunku gminy, negatywna promocja”.

Kolejny raz przedstawił on naszą gminę w mediach jako skłócone miejsce, które lepiej omijać z daleka. A cytując: – Chcieliśmy pokazać na tej imprezie dobry wizerunek gminy, a przez grupę ludzi wyszło zupełnie inaczej. Próbowali oni doprowadzić do bojkotu dożynek przez mieszkańców. Posunęli się nawet do rozsyłania fałszywej informacji, że dożynek nie ma. Skompromitowaliśmy się tym samym przed gośćmi m.in. panią poseł – uważa Kocoń. W tym miejscu musimy przyznać wójtowi rację, skompromitował się, nie pierwszy raz zresztą, tylko dlaczego nas za to wini? I ciąg dalszy artykułu:

Wójt Janowca podkreśla, że ze spokojem czeka na wynik referendum. – Jestem wójtem już trzy kadencje, więc nie mam powodu do obaw. Zamierzam uczestniczyć w spotkaniach z mieszkańcami i na nich przekonywać ich do swoich racji. Będę też nawoływał do bojkotu referendum – zapowiada Kocoń.

Panu wójtowi gratulujemy dobrego samopoczucia w sytuacji, gdy gmina aż huczy od niezadowolenia z jego rządów, gdy takiej władzy współczują nam mieszkańcy innych gmin (patrz komentarz pod cytowanym artykułem). Wójt może oczywiście nawoływać do bojkotu, pod warunkiem, że robi to po godzinach swojej pracy   kiedy nie reprezentuje urzędu. Tymczasem swoim wystąpieniem na dożynkach, gdzie nie był prywatnie, złamał prawo, a dokładnie artykuł 28 pkt 2 Ustawy z 15 wrzesnia 2000 r. o referendum lokalnym, który mówi:

Organom jednostki samorządu terytorialnego oraz członkom tych organów zabrania się uczestniczenia na koszt jednostki samorządu terytorialnego w kampanii referendalnej związanej z referendum w sprawie odwołania organu jednostki samorządu terytorialnego przed upływem kadencji.

W tym miejscu apelujemy do mieszkańców naszej gminy – pokażmy czerwoną kartkę wójtowi, który sam nie przestrzega prawa, a chętnie się nim posiłkuje, gdy w grę wchodzi niszczenie przeciwników (patrz: http://www.mmpulawy.pl/artykul/wojt-janowca-donosi-do-prokuratury-za-taczke-i-grozby?s=184426)  Niech się przekona, że nie jest nietykalny, a władza nie jest mu dana dożywotnio. Nie chcemy takiego włodarza, a 3 kadencje nie mają tu nic na rzeczy – tym bardziej, że wszyscy wiemy w jakich okolicznościach pan Kocoń wygrał 2 ostatnie. Całe szczęście, że choć przed referendum nie domelduje mieszkańców innych gmin, przynajmniej w tych jednych wyborach mamy pewność, że o losach gminy decydujemy tylko my, mieszkańcy!

 

2 thoughts on “Wójt ze spokojem czeka na wynik referendum, czyli „jestem wójtem już 3 kadencje”

  1. cynik pisze:

    i o całe trzy za długo………………. skąd wziąć taką ilość taczek do wywozu z urzędu wszystkich urzędasów wójta oddanych mu bez reszty, a i chyba za nim szykuje się też i rada. Bo co do faktu, że w referendum wójt przegra z kretesem chyba nikt nie ma wątpliwości ? ………….!

  2. Megi pisze:

    Nasza gmina od lat stacza się w kierunku rządów autorytarnych. Jeden człowiek próbuje narzucić wszystkim dookoła swój sposób postrzegania rzeczywistości. Nie ma w tym miejsca na jakikolwiek kompromis, czy słuchanie innych. Uparcie stara się udowodnić, że władza daje nieograniczone możliwości. Według tej zasady można ludzi poniżać, ośmieszać, śledzić, zastraszać, zwalniać, podawać do sądu. Można kłamać i manipulować. W obliczu referendum twarz władzy jest dalej arogancka i butna, mówi ja wam jeszcze pokarzę. Przecież to absurdalne zachowanie. Jeszcze nigdy żaden człowiek aspirujący do sprawowania władzy nad ludem nie stawał przeciwko nie mu. Janowiec pod tym względem jest unikatem w demokratycznym świecie. Co gorsza ta sytuacja powoduje, że ujawniają się w niektórych najgorsze instynkty. Też chcą pokazać co mogą i biorą przykład z władzy. Jeszcze nigdy nasze społeczeństwo nie było tak podzielone. Granie na emocjach, dam pracę, zabiorę pracę, podam do sądu, doniosę na policję, to niestety janowiecka rzeczywistość. Oby rozsądek zwyciężył 22 września.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.