Home » Wideo » Po pierwszej sesji nowej rady gminy Janowiec – relacja

W poniedziałek 1 grudnia br. odbyła się pierwsza w kadencji 2014-2018 sesja rady gminy Janowiec. 

Sesja przebiegła w sympatycznej atmosferze. Rozpoczęła się od wręczenia nowym radnym zaświadczeń o wyborze na radnych, a następnie odbyło się ślubowanie nowych radnych i nowo wybranego wójta. Dalej w głosowaniu tajnym wyłoniono Przewodniczącego Rady, którym został p. Roman Szymański. Na jego zastępcę wybrano p. Jacka Niedziółkę. Następnie wyłoniono przewodniczących i członków komisji. Przewodniczącą komisji rewizyjnej została p. Joanna Orłowska, Przewodniczącą komisji Ekonomiczno-technicznej – p. Joanna Lisiowska, a Przewodniczącą komisji Społecznej – p. Ewa Kostka. Z dokładnym składem poszczególnych komisji można się zapoznać tutaj.

Następnie odbyła się sesja nadzwyczajna, w trakcie której ustalono diety radnym (w takim samym poziomie co w poprzedniej kadencji) oraz dietę Przewodniczącego Rady (która wynosi 1000 zł miesięcznie – tyle samo, ile wcześniej). Na tym samym poziomie co dotychczas utrzymano również pensję wójta gminy. W dalszej części sesji zatwierdzono sprawozdanie finansowe SPZOZ-u za rok 2013. Odwołano też Skarbnika p. Zofię Cieloch. Jej obowiązki pełni obecnie wieloletnia pracownica działu finansowego gminy i była Skarbniczka gminy p. Maria Gawełko.

A już 12 grudnia br., w piątek, odbędzie się kolejna sesja rady gminy, podczas której radni zajmą się m.in. przyszłorocznym budżetem.

 

 

2 thoughts on “Po pierwszej sesji nowej rady gminy Janowiec – relacja

 1. Kowalska pisze:

  Czy będą Państwo nadal zamieszczać relacje wideo? Bardzo na to liczę. Pozdrawiam

  • admin pisze:

   Witam,
   jeśli tylko sesja będzie nagrywana, pojawią się i relacje. Na poniedziałkowej nie było niestety kamery – osoba, która zwykle nagrywa, była nieobecna. Ale radni deklarują, że w tej kwestii nic się nie zmieni i relacje wideo będą.
   pozdrawiamy
   Janowiec.Info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.