Home » Wideo » Odwołany w referendum wójt – Honorowym Obywatelem Janowca???

Przewodniczący rady gminy Janowiec, Zbigniew Ambryszewski, chciałby, aby Tadeusz Kocoń, odwołany we wrześniu były wójt Janowca, dołączył do grona Honorowych Obywateli Janowca – wynika z nieoficjalnych informacji, do których udało nam się wczoraj dotrzeć.

Wniosek w tej sprawie już trafił do UG w Janowcu i miał być przedmiotem obrad kapituły decydującej o tym kto zasługuje na tytuł Honorowego Obywatela Janowca. Aktualnie tytuł ten posiadają: Pani Krystyna Wolska, Pani Elżbieta Żukowska, Pan Wojciech Walasek, Pan Mirosław Olszówka, Pan Andrzej Szymanek, Pan Jerzy Żurawski , Pan Leszek Kwasek, Pan Leon Kozłowski, Państwo Maria i Włodzimierz Soińscy, Pani Maria Gonciara, Pan Henryk Dębicki, ks. Janusz Socha.

Inicjatywa przewodniczącego nie dziwi, jeśli przywołamy jego słynne słowa wypowiedziane po referendum: „Lepszego wójta gmina Janowiec nie miała i mieć nie będzie”. Tylko jak się ma do tego fakt, że do referendum poszło więcej osób niż w którychkolwiek wyborach poparło pana Koconia? Czyżby przewodniczący, którego lojalność i bezkrytyczne oddanie panu Koconiowi są tajemnicą Poliszynela, odrzucał tak oczywiste fakty, a przede wszystkim w sposób jawny kpił z woli mieszkańców, których jako radny reprezentuje?

Przypomnijmy jakie zarzuty stawiano Koconiowi przed referendum: 9 powodów, dla których trzeba iść i zagłosować

Sprawa wyjaśni się najprawdopodobniej w najbliższych tygodniach. Jeśli kapituła, która składa się z przewodniczącego rady, 3 przewodniczących komisji gminnych (W.Fijoł, S. Karpeta i S. Kęczkowska) oraz p.o. wójta przekaże temat pod obrady rady gminy, w której były wójt Kocoń ma wciąż tzw. większość, może się okazać, że pan Kocoń, choć dostał od mieszkańców gminy czerwoną kartkę, dołączy do grona zasłużonych dla janowieckiej społeczności osób.

Czytaj też: Odwołany wójt honorowym obywatelem Janowca?

AKTUALIZACJA 1. LIPCA 2014

Na wczorajszej sesji nieobecność radnej Kęczkowskiej spowodowała, że pozostała siódemka radnych z obozu poprzedniego wójta nie była w stanie wprowadzić do punktu obrad wniosku o przyznanie Tadeuszowi Koconiowi tytułu Honorowego Obywatela Janowca. Z tego powodu nawet nie próbowali tego robić – i słusznie, bo żaden z radnych, który chciałby przyznać ten tytuł poprzedniemu wójtowi, nie jest obywatelem Janowca. W naszym odczuciu tytuł Honorowego Obywatela Janowca powinni przyznawać WYŁĄCZNIE mieszkańcy Janowca.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.