Home » Aktualności » Kampania wyborcza dobiega końca… wybory już w najbliższą niedzielę!

Kto zostanie wójtem naszej gminy, a kto wejdzie do rady? Czy w gminie zapanuje nareszcie spokój, skończą się spory, przepychanki, a na łamach „Tygodnika Powiśle” pseudoafera przestanie gonić pseudosensację? Czy doczekamy się w końcu normalności rozumianej jako zgodnej pracy na rzecz mieszkańców?

O czym powinniśmy pamiętać idąc 16 listopada na wybory samorządowe? Na pewno o tym, że wójt to największy pracodawca w naszej gminie, któremu podlega szereg instytucji, takich jak: szkoły, przedszkole, urząd gminy, gminny ośrodek kultury, gminny ośrodek pomocy społecznej, biblioteka itp. We wspomnianych miejscach pracują dziesiątki ludzi, a każdy z nich, nawet jeśli nie bezpośrednio podlega wójtowi, to jednak ostatecznie jego los jest w rękach włodarza naszej gminy. Dlatego tak ważne, aby wójtem została osoba odpowiedzialna, potrafiąca i lubiąca z ludźmi pracować.

O czym jeszcze musimy pamiętać? Że wójt to nie tylko urząd i obowiązki, ale przede wszystkim człowiek, gospodarz, zarządca naszego wspólnego mienia. To od jego decyzji, inicjatyw, otwartości na pomysły, zaangażowania i pracowitości będzie zależało czy nasza gmina naprawdę będzie się pozytywnie zmieniała. Na jednym ze spotkań przedwyborczych jeden z mieszkańców gminy powiedział, że robienie dróg, oświetlenia, kanalizacji itp. – to nie są rzeczy, którymi wójtowi wypadałoby się chwalić. To jego obowiązek, za który pobiera od nas, mieszkańców, pensję. Dobry wójt powinien zadbać o to, aby w gminie pojawili się nowi inwestorzy, którzy stworzą nowe miejsca pracy, np. nowe punkty hotelowo-usługowe, nowe atrakcje, które z kolei przyciągną turystów, na których my wszyscy będziemy mogli zarabiać. Jeśli tak się stanie, w gminie nie będzie brakowało funduszy z podatków, a dzięki temu poprawią się nasze warunki życia.

Trudno nie zgodzić się z tym myśleniem. Jednak który z trójki kandydatów na wójta najlepiej sprawdzi się w tej roli? Kto poświęci najwięcej pracy, serca i uwagi, aby najlepiej wykorzystać nasz turystyczny potencjał? Kto wypadnie najlepiej w roli gospodarza, który potrafi dbać o porządek i estetykę naszego otoczenia, kwestii tak ważnych z turystyczno-promocyjnego punktu widzenia?

Wybierając kandydatów do rady powinniśmy kierować się nie tylko tym, co nam obiecują, bo obiecać mogą wszystko, ale przede wszystkim tym, czy mamy do nich zaufanie, czy ich znamy – a jeśli nie, porozmawiajmy z rodziną, znajomymi, którzy ich znają i mogą nam coś więcej o nich powiedzieć. To do radnych będziemy się zwracać z problemami ze swojego okręgu, dlatego tak ważne, aby była to osoba otwarta na ludzi, pomocna i zaangażowana. Po doświadczeniach ostatnich kadencji wyraźnie widać, że nasza gmina nie potrzebuje radnych-maszynek do głosowania. Wybierzmy więc ludzi, którzy będą dobrze reprezentować nasze interesy w radzie, a do tego otwartych na rozwój i nowe szanse dla naszej gminy.

Pamiętajmy – od tego jak wybierzemy w niedzielę zależy przyszłość naszej gminy! W gminie Janowiec nie potrzebujemy kolejnego referendum, ale spokoju i zaangażowanej pracy na rzecz naszej społeczności. Dość już sporów, dość narzekań – nic się samo nie wydarzy. Wybierzmy wójta i radnych, którzy będą nas dobrze i godnie reprezentować na zewnątrz – i życzmy sobie, aby brukowa prasa nie miała już o czym pisać i żeby w końcu skończyła się zła passa Janowca.

Na koniec przypominamy o 3 ostatnich zebraniach komitetów wyborczych. W czwartek w Janowcu z mieszkańcami spotka się KWW Gmina Janowiec Razem, a w Wojszynie – KWW Uczciwa Gmina. W piątek w Oblasach ostatnie spotkanie z wyborcami będzie miał KWW Ludzie Dobrej Woli.

W ich imieniu serdecznie zapraszamy!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.