Home » Wideo » Cztery komitety wyborcze w naszej gminie, czyli kto wystartuje na wójta?

Wczoraj minął termin rejestrowania komitetów wyborczych i jak wynika z naszych informacji, na terenie gminy Janowiec zarejestrowały się cztery komitety wyborcze. Wyłonią one kandydatów na radnych i ewentualnie swoich kandydatów na wójta. 

Zarejestrowane komitety to:

Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Janowiec Razem (siedziba komitetu: Oblasy), pełnomocnik: Mariusz Baryłka;

Komitet Wyborczy Wyborców Ludzi Dobrej Woli (siedziba komitetu: Oblasy), pełnomocnik: Artur Tarłowski;

Komitet Wyborczy Wyborców Uczciwa Gmina (siedziba: Janowice), pełnomocnik: Magdalena Fijoł;

Komitet Wyborczy Wyborców Nasze Oblasy (siedziba: Oblasy), pełnomocnik: Zbigniew Skowyra.

Wymienione wyżej komitety na pewno zgłoszą swoich kandydatów na radnych najpóźniej w 30. dniu przed wyborami (a więc już wkrótce). Nie wszystkie natomiast komitety muszą zgłosić kandydata na wójta – tego zgłaszają do gminnej komisji wyborczej najpóźniej w 25 dniu przed dniem wyborów. Co ważne – prawo zgłoszenia ma komitet wyborczy, który zarejestrował listy kandydatów na radnych w co najmniej połowie okręgów wyborczych w danej gminie (co dla naszej gminy oznacza przynajmniej 7 kandydatów na radnych).

Kogo wystawią komitety na wójta?

Choć oficjalnie zarejestrowane komitety nie zgłosił jeszcze swoich kandydatów na wójta, chęć kandydowania już jakiś czas temu ogłosiła na łamach tygodnika lokalnego Zofia Cieloch, skarbniczka Urzędu Gminy Janowiec. Wystawi ją najprawdopodobniej Komitet Wyborczy Wyborców Uczciwa Gmina, którego pełnomocnikiem jest żona radnego Waldemara Fijoła (tego samego, który był przeciwko odwołaniu pani Cielochowej ze stanowiska skarbnika).

Z kolei komitet wyborczy Ludzi Dobrej Woli wystawi na kandydata na wójta Małgorzatę Tarłowską, dyrektor ZS nr 2 w Janowcu.

Kto będzie kandydatem na wójta Komitetu Wyborczego Wyborców Gmina Janowiec Razem? Wszystko wskazuje na to, że grupa skupiona wokół organizatorów ubiegłorocznego referendum wystawi Jana Gędka, obecnie pełniącego obowiązki wójta.

Nieoficjalnie mówi się też, że Komitet Wyborczy Wyborców Nasze Oblasy wystawi jedynie kandydata do rady gminy.

 

Źródło: Wykaz zawiadomień o utworzeniu komitetu wyborczego złożonych Komisarzowi Wyborczemu w Lublinie w związku z wyborami samorządowymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.