Home » Wideo » Co tam, Panie, w polityce?

Na pewno wielu z Was, naszych czytelników, zastanawia się dlaczego Janowiec.Info od pół roku milczy? Czy strona nieoficjalnie zakończyła swoją działalność po wyborach?

Nasze milczenie to celowe działanie. Nie porzuciliśmy tej strony ani jej czytelników, ale nie chcemy już teraz oceniać poczynań nowych władz. Postanowiliśmy przyjąć pozycję obserwatora, który wszystkie sukcesy i porażki odnotowuje, ale oceni je dopiero po owocach. Postanowiliśmy dać szansę wójtowi, jego nowemu zastępcy, nowym radnym. Do komentowania janowieckiej rzeczywistości wrócimy na pewno. A tymczasem wieść gminna niesie, że do pracy, wyrokiem sądu, przywrócona została p. Marzanna Pakuła, była kierowniczka janowieckiego GOPS-u (a w zasadzie powinniśmy napisać – z powrotem aktualna). GOPS ma więc dwie kierowniczki, a co z tym fantem zrobi dalej włodarz gminy – zobaczymy.

Z innych ciekawostek – od połowy czerwca br. funkcję dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury (tzw. GOK-u) sprawuje p. Łukasz Skowyra, radny z okręgu Oblasy. Dla Oblas oznacza to w niedalekiej perspektywie wybory uzupełniające i nowego radnego na miejsce pana Łukasza. Mamy nadzieję, że to pozytywna zmiana kadrowa i p. Skowyrze życzymy wielu sukcesów na polu krzewienia janowieckiej kultury.

Korzystając z okazji zapraszamy mieszkańców gminy na przedwakacyjną sesję rady gminy – która zaplanowana jest na 30.06 na godz. 16. Program można podejrzeć tutaj: http://www.janowiec.pl/upload/zaproszenie%20sesja.jpg

Mamy świadomość, że po zmianie składu rady sesje zrobiły się spokojniejsze, a przez to trochę nudne, ale warto przychodzić, żeby nasze władze nie myślały, że nam już wszystko obojętne :) Oczywiście nam, mieszkańcom, nie jest wszystko jedno – dlatego trzymajmy rękę na pulsie.

Z pozdrowieniami,

redakcja Janowiec.Info

 

 

 

 

 

8 thoughts on “Co tam, Panie, w polityce?

 1. gość pisze:

  obserwując poczynania wójta i jego politykę kadrową nasuwa się stwierdzenie że po starym panie jeszcze lepszy nastanie ;/

 2. mieszkaniec Janowca pisze:

  ceny za wywóz śmieci kosmos…nie tak miało być ROZŻALONA

 3. mieszkaniec Janowca pisze:

  a propos Gok-u…..z całym szacunkiem dla Kadry,mam nadzieję,że ,działalność rozwijać się będzie w różnych dziedzinach jak sama nazwa placówki na to wskazuje.Coś drgnęło i oby szło ku lepszemu….Dyrektor przynajmniej to swój chłop,a każdy inny wybrany spośród innych kandydatów też za chwilę miałby anonimowych krytyków całe hordy.

 4. mieszkaniec Janowca pisze:

  i zowu podwyżka,a któż tak do niedawna porównywał naszą sytuację ekonomiczną do gminy Przyłęk?tam zaiste woda przecież tańsza
  (tylko 2 zł za m3),i wywóz śmieci 5 zł od osoby,,,,,u nas jak zwykle obywatel się nie liczy,tlumaczenia poprzedniej władzy o braku pieniędzy w budżecie wywoływały tylko agresywność co niektórych na sesjach.sytuacja się na przekór odwróciła ,”agresywni”dopięli tego czego chcieli(dlatego siedzą cicho,jeśli chodzi o sesje)….kto nas teraz będzie bronił przed decyzjami włodarzy,a mieliśmy nadzieję,że już i Rada i Władza są nasze.a tu kolejne rozgoryczenie.Już tak musi chyba pozostać w myśl zasady „obiecanki,cacanki…

  • admin pisze:

   Z naszych informacji wynika, że powyżka wynika z podwyżki opłat za wywóz śmieci przez Zakład Usług Komunalnych w Puławach. Zapytaliśmy jednego z radnych z czego wynika ta podwyżka i takiej informacji nam udzielił.

   • mieszkaniec Janowca pisze:

    a może skorzystać z usług firmy,która działa w sąsiedniej Gminie?ale oczywiście zaraz,że umowa nas wiąże i że jakies inne dyrdymały…a kto wybrał ZUk? i jakież oni ponoszą większe koszty niż inne tańsze firmy parające się tym zajęciem?zaczynają się usprawiedliwienia,że ktoś inny ,to nie my…a może by tak powalczyć trochę o nasze pieniądze…może ..może może kiedyś ktoś

 5. maniek pisze:

  bo sami jesteście u władzy darmozjady dlatego nie oceniacie haha a p. Skowyra to jakie ma wykształcenie ze został dyrektorem goku? czyżby ustawione zostały wybory na dyrektora goku?

  • admin pisze:

   Z całym szacunkiem – redakcja odpowiedzialna za Janowiec.Info nie jest u władzy i nie ma na nią żadnego wpływu. Jakie wykształcenie posiada p. Skowyra łatwo sprawdzić pytając go o to na sesji, ale na pewno jest to wykształcenie wyższe. Z pozdrowieniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.