Home » Aktualności » „Chyba był jakiś konkurs”, czyli ile zarabia nasz wójt i komu ze swojej rodziny zapewnił pracę

Na pewno wielu mieszkańców gminy nie wie ile zarabia nasz wójt, dlatego publikujemy uchwałę nr XVII/103/2012 Rady Gminy Janowiec z dn. 28 czerwca 2012 r., z której wynika, że wynagrodzenie wójta wynosi 9 080 zł brutto. W załączeniu stosowny dokument w tej sprawie (kliknij aby powiększyć). Czy to odpowiednie wynagrodzenie za pracę naszego wójta? Oceńcie sami. I jeszcze ciekawostka, fragment artykułu, który ukazał się w „Gazecie Wyborczej” na początku tego roku:

Wójt Kocoń chwali się, że na samych latarniach gminie udało się zaoszczędzić jakieś 60 tys. zł rocznie. Przy 12-milionowym budżecie to suma niebagatelna. Szczególnie że Janowiec płaci wójtowi jednej z najmniejszych gmin na Lubelszczyźnie ponad 111 tys. zł rocznie. Dla porównania prezydent 350-tysięcznego Lublina zarabia niewiele więcej, niespełna 150 tys. zł. Przed budynkiem gminy stoi nowy nissan qashqai wójta Koconia. Już wewnątrz urzędu, pierwsze drzwi po lewej, tabliczka z nazwiskiem Eweliny Ambryszewskiej, córki przewodniczącego. W gminnym ośrodku kultury pracuje jeszcze siostra wójta, a jego brat jest w zespole szkół intendentem (liczy obiady dla dzieciaków). Kocoń: – „Rzeczywiście w gminie jest dużo mojej rodziny, ale nie ja ich zatrudniałem. Ani też nikogo do zatrudniania nie zmuszałem. Żadnych przepisów nie złamano. A córka pana Ambryszewskiego? Chyba był jakiś konkurs.”

Cały tekst: http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,13328184,Gmina_zamyka_gniazdka__Przed_zlodziejem_i_menelami.html?as=1

Uchwała nr XVII/103/2012 Rady Gminy Janowiec z dn. 28 czerwca 2012 r.:
pensja wojta

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.