Home » Wideo » Będziemy mieli w gminie solary!

Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców naszej gminy! Będziemy mieli tańszą i ekologiczną energię w prawie każdym domu w gminie – Urząd Marszałkowski wybrał m.in. naszą gminę do dofinansowania projektu dotyczącego solarów. Kwota dofinansowania wynosi aż 3 438 195,94 zł i stanowi 85 % kosztów kwalifikowanych projektu. Pismo w tej sprawie wpłynęło na ręcę Jana Gędka 21 stycznia br., po złożeniu przez niego w Urzędzie Marszałkowskim dodatkowych wyjaśnień. W chwili obecnej gmina poszukuje firm do przygotowania SIWS-u oraz kompletuje dokumentację potrzebną do podpisania umowy z Urzędem Marszałkowskim. Przewidywany czas rozpoczęcia prac montażowych to lato br., aby mieszkańcy mogli jak najszybciej skorzystać z eko energii. Projekt zostanie dofinansowany w ramach Działania 6.2 Energia przyjazna środowisku, na wniosek pt.”ECO ENERGIA W GMINIE JANOWIEC”.

3 thoughts on “Będziemy mieli w gminie solary!

 1. Anonim pisze:

  wójt się zmienił,ale Rada niestety została

 2. Tomasz pisze:

  Łał ktoś ruszył głową wreszcie, czy dupsko?A le dobrze ,że cos ruszył.

  • Roman pisze:

   Mamo chwalą Nas. My Was a Wy Nas…
   Został napisany tylko wniosek, który po wyjaśnieniach (!) Urząd Marszałkowski dopuścił do dalszej oceny, nie ma SIWZ (a nie SIWS ), nie ma dokumentacji technicznej – do podpisania umowy jeszcze bardzo daleko…
   Dofinansowanie wynosi 85% kosztów kwalifikowanych, czy VAT w tym wypadku jest kosztem kwalifikowanym?
   Czy waszą niewielką i dość biedną gminę na to stać? Czy mieszkańcy tego potrzebują w pierwszej kolejności, czy nie ma pilniejszych inwestycji? Na podobnej proekologicznej inwestycji poległ swego czasu wójt Niedbała w jednej w pobliskich gmin. Budował przydomowe oczyszczalnie ścieków, także z unijnym dofinansowaniem. Teoria była piękna – praktyka wyszła trochę gorzej. Wójtem od dawna już nie jest. Ale życzę powodzenia Waszej gminie.
   Trochę śmiesznie wygląda także zatrudnianie swoich znajomych w charakterze doradcy i kontrolera – specjalista od Obrony Cywilnej na pewno się sprawdzi w urzędzie ;-) . Czystki w urzędzie ruszają. Nie jestem z Waszej gminy i dobrze Waszej gminie życzę Nie jestem także związany w poprzednim wójtem, ale zamiast ścierania się z radą radzę wziąć się do roboty, bo na krytyce poprzednika dalej się nie da jechać. Rada nigdy nie jest jednomyślna, zawsze jest opozycja i należy z nią konstruktywnie znajdować konsensus. Przypominam, że wójt jest organem wykonawczym, podlegającym radzie. Tłumaczenie, że opozycja wszystko blokuje na złość p.o. wójta jest mało poważne. Wojna do niczego dobrego Was nie doprowadzi. A wywody odnośnie wielkości poparcia dla poszczególnych radnych są czystą sofistyką oraz manipulacją, jak można porównywać głosy oddane w Janowcu (4 mandatowy okręg wyborczy każdy mógł głosować na 4 radnych) z jednomandatowymi okręgami? W janowcu przeszła cała lista, gdyż ludzie głosowali na listę, 3 kandydatów ma praktycznie takie samo poparcie, nieco wyższe miał jeden kandydat., Można powiedzieć, że na 4 radnych z Janowca oddano 38% głosów, to ładnie brzmi, ale faktem, jest także to, że głosowało na nich zaledwie niecałe 11% głosujących. Spośród głosujących w Janowcu tylko niecałe 28% osób głosowało na tę listę. Po co manipulować liczbami, żeby sobie poprawić humor? Czy może udowadniać jakie ma się społeczne poparcie i że idzie się jedyną i słuszną drogą. Jeszcze raz powtarzam, po czynach Was będą sądzić. Pozdrawiam i życzę wielu owoców i żeby sukces nie skończył się tylko na „propagandzie sukcesu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.