Home » Wideo » 36 tys zł jubileuszówki do zwrotu?

W ubiegłym tygodniu Tadeusz Kocoń (64 lat), były wójt gminy Janowiec, otrzymał pismo z Urzędu Gminy z żądaniem zwrotu niesłusznie wypłaconej nagrody jubileuszowej z tytułu 45-letniego stażu pracy, w kwocie około 36 tys. zł brutto – tak wynika z naszych informacji. Pieniądze zostały wypłacone jeszcze przed referendum. Czy odwołany w wyniku referendum wójt odda te pieniądze do janowieckiego budżetu gminy, czy wybierze drogę sądową?

Podstawą wypłacenia nagrody jubileuszowej jest posiadanie określonego stażu pracy. Zdaniem pracowników Urzędu, którzy przyjrzeli się sprawie i wystosowali wspomniane pismo, były wójt niesłusznie zaliczył sobie pracę na gospodarstwie rolnym w Janowcu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że – jak twierdzi nasz informator – w tym samym czasie były wójt studiował w trybie dziennym w oddalonym o godzinę drogi Lublinie.

Pismo, które trafiło do rąk Tadeusza Koconia jeszcze przed weekendem, przewiduje zwrot pieniędzy w ciągu 7 dni. Czy były wójt zastosuje się do wezwania, czy też sprawa będzie miała ciąg dalszy w sądzie?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.