Home » Kontakt » 21-31 sierpnia br. – XIII Janowieckie Interpretacje Muzyki

W dniach 21-31 sierpnia br. na terenie Janowca i okolic odbędą się XIII Janowieckie Interpretacje Muzyki, które łaczą w sobie międzynarodowy mistrzowski kurs muzyczny z cyklem koncertów.

Janowieckie Interpretacje Muzyki to dziesięciodniowy, międzynarodowy kurs interpretacji dla pianistów, skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów, kontrabasistów, instrumentów dętych – fagot, akordeonistów, gitarzystów, klawesynistów, zespołów kameralnych i śpiewu solowego prowadzony przez wybitnych pedagogów z Polski, Europy i USA. ​​​​​​​​Kurs p​rzeznaczony jest dla uczniów szkół muzycznych II st., liceów muzycznych, studentów i absolwentów.​​​​​​​​​
​ Zajęcia odbywają się w renesansowym janowieckim zamku, posiadającym wymarzone warunki do pracy twórczej: ciszę, spokój i piękny widok z góry zamkowej na krajobraz przełomu Wisły oraz bliźniacze miasto Janowca – Kazimierz Dolny. Planowane w tych dniach koncerty będą znakomitą okazją do prezentacji młodych adeptów sztuki instrumentalnej publiczności blisko położonych kurortów.

​ Cykl koncertów towarzyszących kursowi w wykonaniu Profesorów oraz Uczestników kursu odbywać się będzie w Janowcu i pobliskich miejscowościach – Kazimierzu Dolnym, Puławach i Nałęczowie.

Uczestnik czynny kursu ma zagwarantowanych 5 lekcji indywidualnych lub 5 zajęć zespołów kameralnych. Zajęcia odbywać się będą w salach Zamku Janowieckiego, w przy zamkowym Dworku oraz w pensjonacie „Oblasówka”.
Uczestnik bierny ma prawo wstępu na wszystkie lekcje, wykłady, koncerty oraz imprezy towarzyszące.​

Prowadzenie koncertów – Jan Popis
Patroni medialni – Radio Lublin

Więcej informacji o samych koncertach już wkrótce.

4a94b41b32a98dae1e68d0d4ba3dd712

A poniżej kilka zdjęć z ubiegłorocznej edycji (ze strony organizatora)

JIM_1

 

JIM_2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.